Świetny występ Adama Buksa w Lidze Mistrzów (VIDEO)

Data dodania: 10-03-2022 9:17

Adam Buksa strzelił dwa gole w starciu z UNAM Pumas w 1/4 finału Ligi Mistrzów strefy CONCACAF. Zespół polskiego napastnika, New England Revolution, wygrał 3:0.

W 1/4 finału Ligi Mistrzów strefy CONCACAF, czyli federacji zrzeszającej związki w Ameryce Północnej i Centralnej, New England Revolution podejmował UNAM Pumas, ósmy obecne zespół ligi meksykańskiej. Buksa zdobył w nim dwie bramki, a jego drużyna wygrała 3:0.

W 19. minucie ekipę Bruce'a Areny na prowadzenie wyprowadził Sebastian Lletget. Adam Buksa, który rozegrał całe spotkanie, swoje dwa trafienia zaliczył w drugiej połowie. Najpierw w 72. minucie, a następnie w doliczonym czasie gry. Rewanż odbędzie się za tydzień w Meksyku.

Dla Buksy było to 25. i 26. trafienie w 63. występie w barwach New England Revolution. Polak występuje w tym zespole od stycznia 2020 roku po transferze z Pogoni Szczecin.

25-letni napastnik został powołany przez Czesława Michniewicza na zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem barażowym o awans do mistrzostw świata w Katarze.