Ależ parada Wojciecha Szczęsnego. Polak kapitalnie obronił rzut karny (VIDEO)

Data dodania: 12-03-2022 20:18

Wojciech Szczęsny obronił trzeci w tym sezonie rzut karny w Serie A. Poprzednio obronił uderzenia zawodników AS Roma, a teraz zatrzymał strzał Antonio Candrevy z Sampdorii Genua. Juventus wygrał na wyjeździe 3:1.

Rzut karny gospodarze otrzymali w 74. minucie. Na przeciwko Szczęsnego stanął doświadczony Candreva, lecz nie zdołał zdobyć bramki kontaktowej przy wyniku 2:0 dla Juventusu. Szczęsny w kapitalnym stylu zatrzymał uderzenie rywala. Dla Polaka to w sumie 12. rzut karny obroniony w Serie A. Candreva na liście tych, którzy nie pokonali Szczęsnego z 11 metrów dołączył do m.in. Ciro Immobile, Gonzalo Higuaina, Lorenzo Insigne i Francka Kessiego.

Szczęsny skapitulował jednak na Stadio Luigi Ferraris. W 84. minucie bramkę kontaktową, która była odpowiedzią na samobójczą bramkę Yoshidy z 23. minuty oraz trafienie Moraty z 34. minuty z karnego, strzelił Sabiri. Ostatecznie jednak gospodarze nie tylko nie zdobyli punktu, ale przegrali nawet 1:3, bo wynik w 88. minucie ustalił wspomniany Morata.

Szczęsny i Bartosz Bereszyński (Sampdoria) zagrali całe spotkanie.

W tabeli Serie A Juventus jest na 4. lokacie, ale wciąż może mieć nadzieję na mistrzostwo, bo AC Milan, Inter i Napoli są w zasięgu punktowym Starej Damy. Z kolei Sampdoria musi uważać głównie na Venezię, która jest 18., czyli otwiera strefę spadkową, ma mecz mniej i do 16. ekipy z Genui traci teraz 4 oczka.