Lech Poznań w 97. minucie uratował remis z Wisłą Kraków (VIDEO)

Data dodania: 13-03-2022 19:54

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Lechem Poznań. "Kolejorz" uratował remis w siódmej minucie doliczonego czasu gry. W drugiej połowie mieliśmy wielką sędziowską kontrowersję.

Pierwszą dobrą sytuację piłkarze Wisły mieli już w dziewiątej minucie. Wówczas minimalnie pomylił się Cisse. Kilkanaście minut później Bednarek wygrał z kolei pojedynek z Colleyem. Lech także mógł objąć prowadzenie po akcji Kownackiego. W końcówce pierwszej połowy dwie znakomite sytuacje miał natomiast Zdenek Ondrasek. Najpierw Czech minimalnie się pomylił, ale po chwili w znacznie trudniejszej sytuacji trafił prosto w okienko bramki Lecha.

Po zmianie stron byliśmy świadkami sporej kontrowersji. Arbiter po analizie VAR nie uznał kolejnego gola dla Wisły, dopatrując się faulu na Filipie Bednarku. Sytuacja wywołała wiele komentarzy wśród dziennikarzy i kibiców.

Końcówka należała do Lecha, który starał się choćby wyrównać wynik spotkania. Mimo kilku dogodnych okazji, wynik nie ulegała zmianie i wydawało się, że "Biała Gwiazda" dowiezie wygraną do ostatniego gwizdka arbitra. Tak się nie stało i w 97. minucie do wyrównania doprowadził Antonio Milić. Ostatecznie spotkanie zakończyło się więc remisem 1:1.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 - Zdenek Ondrasek 43'
1:1 - Antonio Milić 90+8'

Wisła: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski (90' Maciej Sadlok), Joseph Colley, Michal Frydrych, Matej Hanousek - Marko Poletanović, Enis Fazlagić - Stefan Savić (66' Piotr Starzyński), Luis Fernandez (66' Nikola Juveljić), Momo Cisse (80' Sebastian Ring) - Zdenek Ondrasek (90' Elvis Manu).

Lech: Filip Bednarek - Joel Pereira (82' Alan Czerwiński), Bartosz Salamon, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Radosław Murawski (46' Pedro Tiba), Jesper Karlstrom - Dawid Kownacki (73' Adriel Ba Loua), Joao Amaral (59' Dani Ramirez), Michał Skóraś (73' Filip Marchwiński) - Mikael Ishak.

Żółte kartki: Fernandez, Cisse (Wisła), Skóraś, Kownacki (Lech).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski.