Michał Helik się doczekał. Gol reprezentanta Polski w walce o utrzymanie (VIDEO)

Data dodania: 15-03-2022 22:59

Michał Helik w poprzednim sezonie strzelił aż 5 goli w The Championship. W tym raczej nie przebije swojego osiągnięcia, ale we wtorek polski stoper doczekał się w końcu pierwszego trafienia w sezonie 2021-2022. Polak pokonał bramkarz Bristol City w wygranym 2:0 meczu 38. kolejki.

Dla Barnsley to bardzo ważne zwycięstwo. Zespół Helika ma teraz 28 punktów w 37 meczach i plasuje się na 22. pozycji, czyli na pierwszej spadkowej. Jedyny rywal w zasięgu punktowym, to mający 2 oczka więcej Reading FC. Do 20. Hull City Barnsley traci już bowiem aż 10 punktów!

O utrzymanie będzie trudno, ale The Tykes się nie poddają. Prowadzenie gospodarzom dał Morris w 10. minucie, a w 21. minucie Helik trafił głową na 2:0 i jak się potem okazało ustalił wynik spotkania.

Warto wspomnieć, że Michał Helik znalazł się wśród powołanych przez Czesława Michniewicza na towarzyski mecz ze Szkocją w Glasgow (24.03) oraz finał baraży o udział w MŚ 2022 ze Szwecją lub Czechami w Chorzowie (29.03).