Grzegorz Krychowiak zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach AEK Ateny (VIDEO)

Data dodania: 18-04-2022 18:38

Grzegorz Krychowiak zdobył swoją pierwszą bramkę w greckiej Super League. Polski pomocnik trafił do siatki w wyjazdowym meczu AEK Ateny z Gianniną. AEK wygrał 3:2.

Już w 4. minucie spotkania Grzegorz Krychowiak trafił do siatki, pokonując bramkarza gospodarzy w swoim 4. występie w AEK.

Krychowiak zdobył bramkę po kontrze gości. Obrońca źle wybił piłkę po szybkim ataku AEK, a Polak przejął ją i precyzyjnym strzałem umieścił w bramce.

Potem na 2:0 podwyższył Rota, trafiając do bramki w doliczonym czasie gry I połowy. Tuż po zmianie stron, w 52. minucie, bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Perea, lecz w 69. minucie Araujo podwyższył wynik na 3:1. Ostatecznie AEK wygrał z Gianniną 3:2, bo w 90. minucie ponownie trafił Perea.

Krychowiak zagrał do 88. minuty, a 10 minut wcześniej z boiska zszedł Damian Szymański, drugi z Polaków w AEK.

W tabeli grupy mistrzowskiej AEK jest na 5. miejscu i walczy o awans do pucharów, ale traci 2 oczka do 3. Arisu Saloniki. Giannina jest na 6. pozycji ze sporą stratą.

Przypomnijmy, że Krychowiak trafił do AEK póki co do końca sezonu, korzystając ze specjalnego okienka transferowego otworzonego dla piłkarzy z ligi ukraińskiej i zawodników zagranicznych z rosyjskiej Premier Ligi z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę!