Polak przypomniał o sobie w Niemczech. To jego pierwszy gol w sezonie

Data dodania: 29-04-2022 22:49

Jakub Piotrowski zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Fortuny Duesseldorf. Polski pomocnik trafił do siatki w meczu 32. kolejki 2. Bundesligi z 1. FC Heidenheim na wyjeździe.

Piotrowski zagrał w piątek 15. mecz w 1. składzie, a w sumie 26. w Bundeslidze w tym sezonie. Polak wrócił do gry w poprzedniej kolejce po ponad miesięcznej przerwie - zawieszenie za kartki i kontuzja - i wszedł z ławki. Teraz zagrał znowu od 1. minuty i zdobył pierwszą bramkę w sezonie. Pokonał bramkarza gospodarzy w 20. minucie i dał prowadzenie Fortunie.

Do przerwy było 2:0, a potem gospodarze w 47. minucie złapali kontakt. Wynik na 3:1 został ustalony w 56. minucie.

Piotrowski zagrał do 72. minuty. Fortuna jest na dziesiątym miejscu w tabeli ligowej z dorobkiem 41 punktów.