Szymon Żurkowski błysnął na boiskach Serie A. Ładny gol Polaka (VIDEO)

Data dodania: 01-05-2022 17:19

Szymon Żurkowski strzelił gola w barwach Empoli w spotkaniu 35. kolejki włoskiej Serie A z Torino. Zespół Polaka przegrał 1:3 z Bykami, w których tylko na ławce rezerwowych znalazł się Karol Linetty.

Żurkowski do Empoli jest wypożyczony z Fiorentiny od stycznia 2020 roku i latem ma wrócić do Violi. Niewykluczone, że dostanie tam szansę, bo w tym sezonie polski pomocnik pokazuje wiele jakości. W sumie w Serie A w rozgrywkach 2021-2022 zanotował już 32 spotkania, 6 goli i 2 asysty.

W niedzielę zdobył bramkę na 1:0, gdy pokonał bramkarza Torino w 56. minucie. Polski pomocnik dostał piłkę, miał sporo miejsca i sprytnie uderzył, idealnie mieszcząc futbolówkę przy słupku.

Empoli miało wynik, ale go nie utrzymało. W 60. minucie gospodarze stracili Valerio Verre, który wyleciał z boiska, a w 78. minucie gola na 1:1, bo Andrea Belotti wykorzystał rzut karny. 9 minut później Belotti znowu trafił z 11 metrów, a Empoli musiało grać w 9-osobowym składzie po czerwonej kartce Petara Stojanovicia. Wynik na 3:1 dla Torino ustalił w 90. minucie, kompletując hat-trick, Belotti.

Żurkowski zagrał do 89. minuty w Empoli, a w kadrze meczowej gospodarzy nie znalazł się Iwo Kaczmarski. U gości 90 minut na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty.

Empoli zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 37 punktów, a Torino jest dziesiąte z 47 punktami na koncie.