Widzew wygrywa derby Łodzi po golu Pawłowskiego

Data dodania: 03-05-2022 21:00

Po golu Bartłomieja Pawłowskiego Widzewa wygrał 1:0 w 68. Derby Łodzi na stadionie ŁKS.

W pierwszej połowie obydwie drużyny dość nieśmiało próbowały przedostawać się w pobliże pola karnego przeciwnika, przez co okazji do zdobycia gola było niewiele, a żadnej stuprocentowej.

Na początku drugiej połowy po strzale Danielaka piłka trafiła w słupek i opuściła boisko. W 58. minucie sporo zamieszania w polu karnym Widzewa, jednak ŁKS nie wykorzystał chaosu, jaki panował. Ta część meczu przyniosła kilka dogodnych sytuacji głównie dla ŁKS-u.

W 78. minucie Corral był w sytuacji sam na sam, jednak strzał zawodnika ŁKS-u obronił Ravas. To była zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja, ale już minutę później to Widzew w znakomitej sytuacji i tym razem Bartłomiej Pawłowski okazji nie zmarnował. W derbach Łodzi ostatecznie lepszy okazał się Widzew.

Wygrana na stadionie lokalnego rywala sprawiła, że Widzew wrócił na 2. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. ŁKS mimo porażki wciąż może mieć nadzieję na grę w barażach, choć o wejście do pierwszej szóstki z taką grą będzie ciężko.

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Bramka: Pawłowski (79)