Wielki mecz Liverpoolu i awans do finału Ligi Mistrzów

Data dodania: 03-05-2022 23:00

Po niesamowitym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Liverpool wygrał z Villarreal 3:2 i zameldował się w finale. Podopieczni Juergena Kloppa do przerwy przegrywali 0:2, ale zdołali się podnieść i odwrócić losy meczu.

Po wygranej Liverpoolu 2:0 na Anfield wydawało się, że losy półfinałowego dwumeczu są już rozstrzygnięte. We wtorkowym rewanżu hiszpański zespół postraszył jednak graczy Juergena Kloppa i po pierwszej połowie prowadził 2:0. Po przerwie na murawie dominowali już jednak wyłącznie The Reds, który ostatecznie wygrali 3:2 i awansowali do finału elitarnych rozgrywek.

Pierwsza bramka tego meczu padła już w trzeciej minucie gry. Etienne Capoue nie trafił do bramki, ale świetną okazję wykorzystał za to Boulaye Dia.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Po błędzie Trenta Alexandera-Arnolda, bramkę zdobył Francis Coquelin.

Po przerwie Liverpool ruszył do odrabiania strat, a pierwszego gola strzelił   Fabinho, który do bramki trafił w 62. minucie spotkania.

Zespół Kloppa wyrównał po bramce  Luisa Diaza, który na murawie zastąpił Diogo Jotę.

Wynik meczu ustalił Sadio Mane, który tym samym przypieczętował awans Liverpoolu do wielkiego finału Ligi Mistrzów.

Villarreal CF - Liverpool FC 2:3 (2:0)
1:0 - Boulaye Dia 3'
2:0 - Francis Coquelin 41'
2:1 - Fabinho 62'
2:2 - Luis Diaz 67'
2:3 - Sadio Mane 74'

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Liverpool FC

Składy:

Villarreal: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol (79' Serge Aurier), Pau Torres, Pervis Estupinan (79' Manu Trigueros) - Giovani Lo Celso, Daniel Parejo, Etienne Capoue, Francis Coquelin (68' Alfonso Pedraza) - Gerard Moreno (68' Samuel Chukwueze), Boulaye Dia

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil Van Dijk, Andrew Robertson (80' Konstantinos Tsimikas) - Naby Keita (80' Jordan Henderson), Fabinho (84' James Milner), Thiago Alcantara (80' Curtis Jones) - Mohamed Salah, Sadio Mane, Diogo Jota (46' Luis Diaz)

Żółte kartki: Capoue, Lo Celso, Torres (Villarreal) oraz Alexander-Arnold (Liverpool)