Przełamanie Piotra Zielińskiego w Serie A. Ależ petarda Polaka (VIDEO)

Data dodania: 22-05-2022 15:15

Piotr Zieliński przełamał długą serię bez strzelonego gola. Polski pomocnik SSC Napoli trafił do siatki w spotkaniu ostatniej kolejki sezonu 2021-2022 w Serie A. "Zielu" pokonał bramkarza Spezii Calcio.

Ten mecz nie ma już znaczenia dla układu tabeli, bo Spezia utrzymała się w Serie A, a Napoli zajmie 3. miejsce w stawce i awansuje do Ligi Mistrzów.

Na boisko wyjść jednak było trzeba i Napoli szybko udowodniło, dlaczego jest dużo wyżej w tabeli. Ekipa Luciano Spallettiego już w 4. minucie objęła prowadzenie po bramce Politano. Na 2:0 podwyższył w 25. minucie Zieliński.

Reprezentant Polski dopadł do odbitej piłki w polu karnym i posłał futbolówkę do siatki. Uderzył na tyle mocno, że nikt nie miał szans zatrzymać piłki. Dla Zielińskiego to 6. gol w sezonie Serie A, ale pierwszy od grudna 2021 roku.

W 36. minucie na 3:0 podwyższył Demme.

Zieliński w tym sezonie zagrał we wszystkich rozgrywkach 42 spotkania, strzelił 7 goli i zanotował 5 asyst.