Młodzieżówka zrealizowała plan i wysoko wygrała. Teraz tylko wygrać z Niemcami...

Data dodania: 02-06-2022 23:20

Reprezentacja Polski wygrała z San Marino i wykorzystując wpadkę Izraela z Łotwą wskoczyła n 2. miejsce w tabeli grupy B eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni w Serravalle zwyciężyli pewnie 5:0 i z Niemcami we wtorek zagrają o miejsce w barażach.

Podopieczni Macieja Stolarczyka nie mieli wyjścia w spotkaniu z San Marino na wyjeździe. Musieli wygrać i to zrobili, a że Łotwa pokonała wiceliderujący przed przedostatnią serią spotkań Izrael, to Polska wskoczyła na 2. lokatę.

Biało-Czerwoni są teraz o punkt przed Izraelem i o 3 oczka za Niemcami. Lider rozegrał jedno spotkanie mniej i w piątek w domowym meczu z Węgrami może zapewnić sobie awans. Dla Polaków mogłaby to być dobra wiadomość, bowiem to z Niemcami nasza reprezentacja zagra we wtorek na wyjeździe. Izrael podejmie San Marino, więc wydaje się, że 3 oczka ma prawie pewne. Polakom potrzebne będzie zwycięstwo.

Z San Marino dwa gole dla Polski strzelił Bartosz Białek, który w 4. minucie otworzył wynik, a w 89. minucie zamknął z rzutu karnego. W I połowie do bramki trafili także Kacper Łopata w 16. minucie oraz Michał Skóraś w 33. minucie, a w II połowie gola strzelił także Jakub Kałuziński.

Polska zagrała w składzie: 1. Cezary Miszta - 5. Konrad Gruszkowski (61. 7. Wiktor Długosz), 2. Kacper Łopata, 3. Ariel Mosór, 14. Michał Karbownik (69. 15. Bartłomiej Wdowik) - 21. Michał Skóraś (61. 11. Mariusz Fornalczyk), 6. Łukasz Poręba (69. 23. Jakub Kałuziński), 8. Ben Lederman, 19. Łukasz Łakomy, 10. Kacper Kozłowski (61. 18. Jakub Myszor) - 17. Bartosz Białek.