Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Jarosław Jach wraca prawie do korzeni. Zagra znowu w Zagłębiu Lubin

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 25-06-2022 12:16
Jarosław Jach wraca prawie do korzeni. Zagra znowu w Zagłębiu Lubin

Jarosław Jach wypłynął na szersze wody w barwach Zagłębia Lubin, a potem odszedł do Crystal Palace, w którym się nie przebił. Po kilku wypożyczeniach Jach rozstał się z angielskim klubem i teraz wrócił do Zagłębia. 

Jach odchodził z Zagłębia w styczniu 2018 roku, podpisując z Crystal Palace umowę na 4,5 sezonu. W Orłach zagrał zaledwie jedno spotkanie. Anglicy wypożyczali go do Rakowa Częstochowa, Szeriffa Tiraspol, Fortuna Sittard i Caykur Rizesporu. 

Teraz Jach jako wolny zawodników wrócił do Zagłębia. 28-latek podpisał umowę do połowy 2025 roku.

- Jestem bardzo zadowolony z powrotu Jarka Jacha do Lubina. Wnosił dużo jakości do zespołu podczas swojego pierwszego okresu w Zagłębiu, co zaowocowało transferem do Crystal Palace. Teraz również wiele obiecujemy sobie po jego postawie. Jesteśmy pewni wysokich umiejętności naszego zawodnika, dodatkowo ma on za sobą kilkuletnie doświadczenie nabyte zarówno za granicą, jak i w barwach Rakowa. Zdajemy sobie sprawę, że Jarek przechodził też trudniejsze okresy, ale jest bardzo ambitnym piłkarzem i z pewnością bardzo nam pomoże w najbliższych sezonach. Witamy ponownie w Lubinie - stwierdził Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

- Dołączył do nas dobry znajomy Jarek Jach po kilkuletniej nieobecności w Zagłębiu, po nieudanych zagranicznych wojażach i dużym transferze do Crystal Palace. Wraca do nas nasz zawodnik, który występował w dobrym okresie Zagłębia, przed transferem do Anglii. Jestem przekonany, że Jarek wróci na właściwe tory. Pod okiem trenera Piotra Stokowca będziemy mieli korzyść z gry Jarka i wróci do dyspozycji, którą pamiętamy. Można powiedzieć, że poszukiwania środkowego obrońcy zostały dziś zakończone. Na tej pozycji mamy już komplet zawodników. Liczymy na to, że Jarek znacznie podniesie poziom gry i rywalizację wśród stoperów. Jarek, życzymy powodzenia - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

- Cieszę się, że wracam do miejsca, w którym ukształtowałem się jako piłkarz. Jestem zadowolony z tego, że w końcu podpisuję wieloletni kontrakt. Chcę się ustabilizować, wrócić do bardzo dobrej dyspozycji i walczyć o najwyższe cele z drużyną. Towarzyszą mi same pozytywne emocje i jestem naładowany pozytywną energią. Myślę, że zarówno mnie, jak i całą drużynę czeka ciekawy sezon - powiedział Jarek Jach.

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły