Sebastian Szymański show w debiucie w Feyenoordzie. Świetny mecz Polaka (VIDEO)

Data dodania: 07-08-2022 16:23

Sebastian Szymański zadebiutował w barwach Feyenoordu Rotterdam w 1. kolejce sezonu Eredivisie. Polski pomocnik zanotował w premierowym występie dwie asysty, a jego zespół ograł Vitesse Arnhem na wyjeździe aż 5:2.

Szymański zagrał w pierwszym składzie i mocno przyczynił się do tego, że jego zespół prowadził do przerwy 2:1. Co prawda Million Manhoef w 20. minucie strzelił na 1:0 dla Vitesse, ale w 31. minucie Patrik Walemark,  w 41. minucie Danilo Pereira trafili do siatki po podaniach Szymańskiego.

Po zmianie stron wyrównał najpierw na 2:2 Nikolai Baden Frederiksen, ale potem rządził już Feyenoord. W 61. minucie Javairo Dilrosu zdobył bramkę na 3:2, na 4:2 w 66. minucie podwyższył Danilo, a wynik na 5:2 ustalił Lutsharel Geeertruida w 69. minucie.

Sebastian Szymański w debiucie zagrał do 65. minuty. Oprócz dwóch asyst zapisał na swojego konto także żółtą kartkę.

Szymański do Feyenoordu jest wypożyczony z Dynama Moskwa. Holendrzy mają prawo pierwokupu piłkarza.