Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Opuści inaugurację Serie A

Data dodania: 08-08-2022 16:28

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji w ostatnim meczu towarzyskim, z Atletico Madryt. Jak poinformował Juventus Turyn, reprezentant Polski będzie pauzował przez około trzy tygodnie.

Wojciech Szczęsny rozegrał 45 minut w spotkaniu z Atletico Madryt, które Juventus przegrał 0:4. Bramkarz obronił rzut karny, a po przerwie już nie pojawił się na boisku. Jak się okazało, reprezentant Polski doznał urazu, który wykluczy go z gry na około trzy tygodnie.

"Z powodu dyskomfortu odczuwanego pod koniec pierwszej połowy meczu z Atletico, Wojciech Szczęsny przeszedł dziś rano badania radiologiczne, które ujawniły uszkodzenie niskiego stopnia mięśnia przywodziciela długiego lewego uda. Oczekuje się, że zawodnik będzie pauzował przez około 20 dni" – poinformował Juventus w oficjalnym komunikacie.

Juventus w pierwszym meczu Serie A podejmie Sassuolo. Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek 15 sierpnia.