Gol Dawida Kownackiego i debiut Michała Karbownika w Fortunie Düsseldorf

Data dodania: 14-08-2022 16:00

Dawid Kownacki zdobył bramkę dla Fortuna Düsseldorf 1895 w zremisowanym 2:2 (0:1) meczu 4. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi z SpVgg Greuther Fürth.

Kownacki rozegrał całe spotkanie zaliczając trafienie w 72. minucie. Należy odnotować również fakt, że na boisko w 90. minucie wszedł Michał Karbownik, zmieniając Tima Oberdorfa. Dla polskiego zawodnika był to debiut w barwach Fortuny.

W niedzielę drużyna z  Düsseldorfu mierzyła się u siebie ze spadkowiczem z Bundesligi, zespołem Greuther Fuerth. Do przerwy to goście prowadzili 1:0 po bramce Hrgoty. Po zmianie stron najpierw w 62. minucie do wyrównania doprowadził Hoffmann. Dziesięć minut później pokazał się Kownacki. Polski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, bo z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Hrgota.

Fortuna Düsseldorf z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

Fortuna Düsseldorf 1895 2-2 SpVgg Greuther Fürth

Bramki: André Hoffmann 63, Dawid Kownacki 72 - Branimir Hrgota 43, 78 (k)

żółte kartki: Nicolas Gavory, Rouwen Hennings, Jordy de Wijs - Ragnar Ache, Gian-Luca Itter, Oualid Mhamdi, Dickson Abiama.

sędziował: Tobias Reichel (Wirtembergia).