Złoty strzał Nene w.…96 minucie i Jagiellonia zdobywa trzy punkty

Data dodania: 19-08-2022 20:14

Jagiellonia Białystok pokonała Miedź Legnica 2:1 w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelili Marc Gual i rzutem na taśmę, w ostatniej akcji, bohater meczu – Rui Nene.

Trener Maciej Stolarczyk w porównaniu do wyjazdowego meczu z Rakowem Częstochowa dokonał korekt w wyjściowym składzie Jagiellonii. Po dłuższej przerwie do podstawowej jedenastki wrócił Israel Puerto, który zmienił w defensywie Bojana Nasticia oddelegowanego na ławkę rezerwowych. W pomocy zaś od pierwszych minut oglądaliśmy Nene, który wzmocnił środek pola kosztem atakującego Fedora Cernycha. Litwin tym razem był rezerwowym.

W piątej minucie na czystą pozycję wyszedł Bida i w ostatniej chwili został uprzedzony przez defensora Miedzi. Zaraz potem zagrozili goście. Piłka wylądowała na słupku po ładnym, technicznym uderzeniu z lewej nogi Maxime’a Domingueza.

W 11. minucie po centrze zawodnika rywala zamykał akcję Olaf Kobacki, ale na nasze szczęście nie trafił w futbolówkę. Chwilę później ten sam zawodnik fatalnie przestrzelił w znakomitej sytuacji po podaniu Luciano Narsingha. Jaga odpowiedziała strzałem głową autorstwa Marca Guala. Lenarcik był jednak na posterunku i wyłapał piłkę po tym uderzeniu.

W 27. minucie indywidualną akcją i dryblingiem popisał się Gual, po czym uderzył mocno i płasko. Lenarcik z najwyższym trudem odbił piłkę.

Zaraz potem po centrze Narsingha z bliska uderzał Angelo Henriquez. Strzał Chilijczyka został w ostatniej chwili zablokowany przez defensorów Jagiellonii. Po analizie VAR arbiter wskazał na jedenasty metr, ponieważ uznał, że blokujący uderzenie Mateusz Skrzypczak zagrał piłkę ręką. Do rzutu karnego podszedł Angelo Henriquez i pewnym strzałem dał rywalom prowadzenie.

Chwilę później po zagraniu Prikryla w znakomitej sytuacji znalazł się Imaz. Hiszpan z najbliższej odległości trafił jednak tylko w słupek bramki Miedzi. Pod koniec pierwszej połowy niebezpiecznie z rzutu wolnego uderzył jeszcze Nene. Po chwili głową strzelał Taras Romanczuk, również niecelnie.

Gospodarze wyrównali w 69. minucie. I oni strzelili gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką - tym razem przewinił Hubert Matynia, który za swoje zachowanie otrzymał drugą żółtą kartkę. Z jedenastki do siatki trafił Marc Gual.

Sędzia doliczył aż sześć minut i w dodatkowym czasie gry kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Nene, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę gości. Potem jeszcze głową uderzył Imaz. Gdy wydawało się, że arbiter zakończy spotkanie, w ostatniej akcji na strzał z pierwszej piłki, zza pola karnego, zdecydował się Nene. Piłka ku uciesze publiczności znalazła się w bramce gości! Złoty strzał Portugalczyka dał wygraną Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 2:1 (0:1)
Bramki: Marc Gual 69′ (k), Nené 90′ – Ángelo Henríquez 32′ (k)

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 25. Bogdan Țîru, 72. Mateusz Skrzypczak (46, 5. Bojan Nastić), 4. Israel Puerto (87, 10. Fedor Černych) – 14. Tomáš Přikryl, 6. Taras Romanczuk (70, 26. Martin Pospíšil), 8. Nené, 11. Jesús Imaz, 9. Bartosz Bida (70, 77. Wojciech Łaski), 27. Bartłomiej Wdowik (86, 60. Mateusz Kowalski) – 28. Marc Gual.

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 2. Carlos Julio Martínez (62, 99. Jens Martin Gammelby), 25. Nemanja Mijušković, 5. Levent Gülen, 3. Hubert Matynia – 9. Luciano Narsingh (62, 18. Kamil Zapolnik), 19. Jerónimo Cacciabue, 15. Santiago Naveda, 10. Maxime Dominguez (70, 13. Jon Aurtenetxe), 79. Olaf Kobacki (76, 70. Maciej Śliwa) – 7. Ángelo Henríquez (76, 11. Koldo Obieta).

żółte kartki: Skrzypczak, Nené – Martínez, Matynia, Cacciabue.

czerwona kartka: Hubert Matynia (68. minuta, Miedź, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

widzów: 8407.