Real Madryt z przekonującym zwycięstwem. Benzema znów strzela
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 21-08-2022 8:20
Drugi mecz w nowym sezonie ligi hiszpańskiej i drugie zwycięstwo Realu Madryt. Broniący tytułu mistrza Hiszpanii Królewscy tym razem w 2. kolejce Primera Division pokonali w Vigo Celtę 4:1.
W sobotę Celta Vigo dotrzymywała utytułowanemu rywalowi kroku tylko do końcowych minut pierwszej połowy. Na pierwszego gola w tym sezonie w lidze broniącego tytułu króla strzelców Karima Benzemy - w 14. minucie z rzutu karnego - odpowiedział Iago Aspas, również z jedenastki (23. minuta), ale później warunki dyktowali już goście.
Karim Benzema goal vs Celta vigo! #CeltaRealMadrid #HalaMadrid #FIFA23 #PremierLeague pic.twitter.com/6AYHlZKF30
— Darren Raekwon McIntosh-Buffonge (@DjBuffonge) August 20, 2022
Prowadzenie Królewskim przywrócił znakomitym technicznym uderzeniem Chorwat Luka Modrić (41.), a w drugiej połowie kolejne gole dołożyli Brazylijczyk Vinicius Junior (56.) i Urugwajczyk Federico Valverde (66.). Real mógł odnieść jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, ale w końcówce Agustin Marchesin obronił rzut karny wykonywany przez Edena Hazarda. Najwięcej pochwał zebrał po meczu Modrić, który - jak zaznacza w niedzielę na okładce "AS" - "poradził sobie z odejściem Brazylijczyka Casemiro (do Manchesteru United) i pokierował grą Realu".
???? ¡Buenas noches!
— Diario AS (@diarioas) August 20, 2022
????️ Esta es la #PortadAS del 21 de agosto
⚪ A falta de Casemiro, Modric pic.twitter.com/bdSEtxg7qI











