Karim Benzema uratował zwycięstwo Realowi. Ściga Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców

Data dodania: 29-08-2022 9:00

Real Madryt długo męczył się z Espanyolem Barcelona w meczu trzeciej kolejki La Liga. Dopiero w końcówce spotkania zwycięstwo 3:1 "Królewskim" zapewnił Karim Benzema, który strzelił dwa gole.

Real już w 12. minucie objął prowadzenie po golu Viniciusa Juniora. Jeszcze przed przerwą Espanyol wyrównał po trafieniu Joselu. Po zmianie stron piłkarze Carlo Ancelottiego uzyskali ogromna przewagę. W 63. minucie bramkę zdobył Karim Benzema, jednak arbiter jej nie uznał, gdyż napastnik był na pozycji spalonej.

"Królewscy" wyszli na prowadzenie dopiero w 88. minucie. Benzema wykorzystał dośrodkowanie Rodrygo z lewej strony i z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali. Real prowadził 2:1, ale w końcówce jeszcze poszedł za ciosem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry ponownie trafił Benzema, tym razem z rzutu wolnego.

Real Madryt wygrał 3:1 i prowadzi w tabeli La Liga z 9 punktami. Karim Benzema natomiast ściga Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców. Polak dwukrotnie trafił do bramki w meczu FC Barcelony z Realem Valladolid i ma już na koncie 4 gole, tyle samo co Borja Iglesias z Betisu Sewilla. Obaj ex aequo prowadzą w tej chwili w klasyfikacji. Benzema ma o jedno trafienie mniej.