Kontrowersje przy drugim golu "Lewego". Dokument arbitra rozwiał wątpliwości (VIDEO)

Data dodania: 29-08-2022 8:00
Kontrowersje przy drugim golu

Robert Lewandowski w drugim meczu z rzędu w lidze hiszpańskiej zaliczył dublet. W niedzielę jego efektowna gol strzelony piętą wzbudził kontrowersje u niektórych obserwatorów.

FC Barcelona odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. W niedzielę na Camp Nou rozbiła Real Valladolid 4:0. Wynik w 24. minucie otworzył Robert Lewandowski. Polski napastnik strzelił również gola w drugiej połowie. Sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji, a część obserwatorów twierdziła, że bramka powinna zostać uznana jako samobójcza.

Lewandowski futbolówkę do bramki Valladolid skierował efektowną piętką! Nie zabrakło przy tym odrobiny szczęścia. I tutaj rozgorzała gorąca dyskusja, ponieważ po zagraniu "Lewego" piłka dotknęła nóg obrońcy rywali Joaquina Fernandeza i zmieniła nieco kierunek. Wielu dziennikarzy podkreślało, że gol nie powinien zostać zapisany na konto kapitana reprezentacji Polski.

Wątpliwości wyjaśnił pomeczowy raport sędziego. Ricardo De Burgos Bengoetxea przyznał trzecią bramkę dla Barcelony Robertowi Lewandowskiemu, co powinno uciąć wszelkie dywagacje na ten temat.

Źródło: Twitter