Dawid Kownacki błyszczy w tym sezonie. Kolejny gol polskiego napastnika

Data dodania: 02-09-2022 20:54

Dawid Kownacki wyraźnie odżył na wypożyczeniu do Lecha Poznań i ponowna gra w Polsce mu pomogła. Po powrocie do Fortuny Duesseldorf napastnik spisuje się na początku sezonu 2022-2023 2. Bundesligi bardzo dobrze. W piątek strzelił kolejnego gola.

Kownacki zagrał w piątek całe spotkanie w barwach Fortuny. Ekipa z Duesseldorfu przegrała 1:2 na wyjeździe z 1. FC Heidenheim, a Polak zdobył jedyna bramkę dla gości. Bramkarza rywala pokonał w 59. minucie, wyrównując na 1:1. Gola na 1:2 Fortuna straciła w 87. minucie.

Kownacki zanotował 4. trafienie do siatki w 7. meczu w tym sezonie w lidze. Do tego 25-latek ma na koncie 2 asysty.

W piątkowy spotkaniu nie zagrał Michał Karbownik. Wypożyczony z Brighton&Hove Albion pomocnik spędził mecz na ławce rezerwowych. Do tej pory zanotował tylko 2 występy i spędził na murawie 14 minut.

Fortuna w 7 meczach wywalczyła 11 punktów i jest na 5. lokacie. Jej piątkowy rywal został liderem z 14 oczkami.