Czesław Michniewicz szykuje zaskakujące powołanie na wrześniowe zgrupowanie kadry
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 12-09-2022 10:58

Reprezentację Polski czekają we wrześniu dwa mecze Ligi Narodów z Holandią i Walią. Wobec braku kilku ważnych zawodników, Czesław Michniewicz zastanawia się nad powołaniem Jakuba Piotrowskiego.
Czesław Michniewicz ma ogromny ból głowy, gdyż przed zbliżającymi się spotkaniami z Holandią i Walią, kilku ważnych zawodników reprezentacji zmaga się z urazami. Kontuzjowani są Wojciech Szczęsny, Matty Cash czy Sebastian Szymański. Na problemy zdrowotne narzekają również Jacek Góralski, Kamil Grabara i Krystian Bielik.
Selekcjoner zmuszony jest więc poszukać alternatyw. Jedną z nich jest zawodnik Łudogorca Razgrad Jakub Piotrowski.
24-latek debiutował w polskiej ekstraklasie właśnie pod wodzą Michniewicza, gdy ten prowadził Pogoń Szczecin. Obaj współpracowali również w reprezentacji młodzieżowej. Piotrowski ma za sobą trudny okres w Genku, gdzie nie przebił się do składu. Potem przeniósł się do Fortuny Duesseldorf, a obecnie zalicza bardzo dobre występy w Bułgarii.
- Kuba po wyjeździe z Polski – w Genku – tracił czas, ale teraz w Łudogorcu gra bardzo dobrze i regularnie, ma przed sobą sześć meczów w Lidze Europy, więc materiał do analizy dostaniemy świetny. Szukamy zawodników na poziom europejski, nawet światowy, obytych właśnie w takich rozgrywkach - powiedział Michniewicz w rozmowie z Gol24.pl.
Piotrowski w obecnym sezonie zanotował 10 występów w barwach Łudogorca.
Źródło: Gol24
Fot. PSN Futbol