Robert Lewandowski show. Asysta i gol Polaka. Barcelona wysoko prowadzi (VIDEO)

Data dodania: 23-10-2022 21:35

Robert Lewandowski nie przestaje błyszczeć w barwach FC Barcelona. Polski napastnik w niedzielnym meczu z Athletic Bilbao zanotował w I połowie asystę i strzelił gola.

Lewandowski strzelał w Bayernie Monachium, strzela też w FC Barcelona. W niedzielę zanotował 17. trafienie w barwach Blaugrany i 4. asystę, z czego 12 bramek zdobył w LaLiga i dołożył do tego wszystkie wspomniane asysty.

FC Barcelona ostatnio zdobyła tylko punkt w dwumeczu z Interem w Lidze Mistrzów i skomplikowała sobie drogę do 1/8 finału, a dodatkowo przegrała 1:3 El Clasico z Realem w Madrycie. Co prawda w czwartek rozbiła 3:0 Villarreal, ale w spotkaniu z Athletic musiała potwierdzić swoją siłę. I szybko to zrobiła.

Już w 12. minucie Ousmane Dembele otworzył wynik meczu. Francuz uderzył zza pola karnego, Unai Simon wybił piłkę do boku, przejął ją Lewandowski i świetnie dośrodkował w pole karne, gdzie czekał wspomniany Dembele. Skrzydłowy zamienił się w chwilowo w napastnika i głową pokonał bramkarza.

Barcelona poszła za ciosem i szybko zrobiło się 2:0. W 18. minucie piłkę do siatki posłał Sergio Roberto, a asystę zanotował Dembele. Francuz w 22. minucie do gola i asysty dołożył kolejną asystę. Tym razem przy trafieniu Lewandowskiego. Polski snajper dostał piłkę, odwrócił się z nią w kierunku bramki i posłał do siatki.