Robert Lewandowski bohaterem ostatniej akcji. Polski snajper dał cenną wygraną Blaugranie (VIDEO)

Data dodania: 29-10-2022 22:50

Robert Lewandowski w 93. minucie spotkania zapewnił FC Barcelona wyjazdowe zwycięstwo z Valencia CF. Polski napastnik zdobył jedyną bramkę meczu i Blaugrana wygrała 1:0!

Zanim Lewandowski został po raz kolejny bohaterem FC Barcelona, goście mogli wcześniej rozstrzygnąć losy spotkania. Już w I połowie Blaugrana miała przewagę, lecz jej nie udokumentowała. Co prawda strzeliła gola po uderzeniu Ansu Fatiego, lecz bramka nie została uznana ze względu na spalonego.

Potem tuż przed przerwą swoją szansę miał Lewandowski. Dośrodkował w pole karne Jordi Alba, Lewandowski wygrał walkę o piłkę i strzelił na bramkę, lecz futbolówka wylądowała jedynie na poprzeczce.

Potem do głosu doszła Valencia. Jeszcze przed przerwą nieznacznie pomylił się Gabriel Paulista, a po zmianie stron piłkę do siatki posłał Lino, lecz bramka nie została uznana ze względu na zagranie ręką Marcosa Andre.

Czas uciekał, a wciąż było 0:0. W 84. minucie bohaterem mógł zostać Ferran Torres. Dostał piłkę do Pedriego, lecz fatalnie skiksował i Barcelonę w doliczonym czasie gry ratować musiał, swoim 13. golem w LaLiga Robert Lewandowski. Bardzo dobrze podaniem znalazł Polaka Raphninha.

W tabeli FC Barcelona ma 31 punktów, dogoniła Real Madryt, ale Królewscy swój mecz zagrają w niedzielę na Estadio Santiago Bernabeu z Gironą, która jest dopiero na 19. lokacie.