Kolejny blamaż Liverpoolu i kuriozalny gol na Anfield Road (VIDEO)

Data dodania: 30-10-2022 7:57

Liverpool przegrał drugi mecz rzędu w Premier League. Drużyna Juergena Kloppa uległa na Anfield Road Leeds United 1:2.

Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie po fatalnym zachowaniu zawodników Liverpoolu. Joe Gomez najpierw odebrał rywalowi piłkę w bocznym sektorze boiska, niedaleko linii końcowej. Anglik postanowił zagrać do Alissona, co okazało się fatalnym pomysłem. Obrońca gospodarzy podał bowiem tak, że właściwie asystował Rodrigo, który trafił do pustej bramki.

Liverpool stratę odrobił po niespełna kwadransie. Gola na 1:1 strzelił Mohamed Salah, który wykorzystał dośrodkowanie Robertsona.

Decydująca o wyniku bramka padła na minutę przed końcem podstawowego czasu gry. Wówczas Wilfried Gnonto minął piłkarzy Liverpoolu i dośrodkował w pole karne. Tam dość przypadkową asystę zaliczył Patrick Bamford, a z gola cieszył się Crysencio Summerville i Leeds wygrało 2:1.

Liverpool po dwunastu meczach zajmuje 9. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem zaledwie 16 punktów. Leeds, które w sobotę odniosło pierwsze zwycięstwo od 21 sierpnia, ma na koncie 12 "oczek" i plasuje się na piętnastej pozycji.