To się zdarza bardzo rzadko. Robert Lewandowski zmarnował rzut karny (VIDEO)

Data dodania: 05-11-2022 22:16

Robert Lewandowski bardzo rzadko marnuje rzuty karne, ale w meczu FC Barcelona z Almerią przydarzyło się to kapitanowi reprezentacji Polski. Najlepszy snajper LaLiga spudłował już na początku spotkania.

Lewandowski na niwie klubowej zmarnował jednego karnego w Borussii Dortmund i 5 w Bayernie Monachium. Raz nie pokonał brakarza z 11 metrów w reprezentacji Polski. Poprzedniego karnego nie wykorzystał 2 listopada 2021 roku. Po niemal równo roku także zmarnował jedenastkę.

Już w 6. minucie meczu z Almerią Barcelona miała rzut karny po zagraniu ręką przez Kaiky'ego. Piłkę na "wapnie" ustawił sobie Lewandowski, zrobił charakterystyczny nabieg i zmylił bramkarza, lecz piłka po strzale Polaka uderzyła w zewnętrzną część słupka.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0, ale na początku II połowy Barcelona wyszła na prowadzenie. Golkipera Almerii pokonał Ousmane Dembele. W 62. minucie wynik podwyższył Frenkie De Jong.

FC Barcelona wygrała ostatecznie 2:0, a Robert Lewandowski w 3. meczu w LaLiga nie wpisał się na listę strzelców. W pozostałych 10 zdobył 13 bramek.