Piotr Zieliński wszedł z ławki i przypieczętował kolejną wygraną Napoli (VIDEO)

Data dodania: 08-11-2022 20:50

Nie ma mocnych w tym sezonie na Napoli w Serie A. Lider prowadzony przez Luciano Spallettiego w 14. kolejce odniósł 12. zwycięstwo i ma na koncie tylko dwie straty punktów po remisach. We wtorek Azzurri ograli Empoli 2:0, a wynik ustalił Piotr Zieliński.

Ofensywny pomocnik tym razem zaczął mecz na ławce rezerwowych Napoli. W tym sezonie w Serie A przydarzyło się to po raz 4. Dwukrotnie Polak wchodził też na murawę w trakcie meczu w Lidze Mistrzów.

Tym razem Zieliński pojawił się na boisku w 64. minucie, gdy Spalletti wpuścił jeszcze Lozano oraz Elmasa, bo już zaczynał niepokoić trenera bezbramkowy wynik. Roszada się opłaciła, gdyż 5 minut później Lozano wykorzystał rzut karny i trafił na 1:0. Napoli udokumentowało swoją przewagę, lecz nie mogło być jeszcze pewne 10. ligowego zwycięstwa z rzędu. Przypieczętował wygraną w 88. minucie Zieliński, który dostał podanie od Lozano i uderzeniem bez przyjęcia pokonał bramkarza gości.

Warto dodać, że Empoli grało od 74. minuty w osłabieniu. Przegrywających gości zostawił w dziesiatkę Luperto, który wyleciał z murawy po 2. żółtej kartce.

Zieliński w tym sezonie ma na koncie 14 meczów w Serie A, 2 gole i 5 asyst, a licząc z Ligą Mistrzów w sumie 20 występów, 5 bramek i 7 asyst.

Napoli po 14 kolejkach ma 38 punktów i jest zdecydowanym liderem tabeli. Empoli z 14 oczkami plasuje się na 14. pozycji.