Anglicy rozgromili reprezentację Iranu. Hokejowy wynik w drugim meczu mundialu (VIDEO)

Data dodania: 21-11-2022 16:10

Reprezentacja Anglii szybko ułożyła sobie mecz z Iranem w grupie B mistrzostw świata. Już po pierwszej połowie Synowie Albionu prowadzili 3:0 po golach Jude Bellinghama, Bukayo Saki oraz Raheema Sterlinga.

W pierwszej połowie meczu z Iranem podopieczni Garetha Southgate’a wypracowali sobie trzybramkowa zaliczkę. Wynik rywalizacji otworzył Jude Bellingham, który skierował piłkę do siatki po strzale głową. 19-latek został jednocześnie długim najmłodszym strzelcem gola dla Anglii na mistrzostwach świata. Zdobył bramkę w wieku 19 lat i 145 dni. Na pierwszy miejscu pod tym względem jest Michael Owen, któremu to się udało w wieku 18 lat 190 dni.

Bramka na 2:0 dla Anglików padła w 43. minucie. Tym razem w roli głównej wystąpił Bukayo Saka. Ostatniego gola w pierwszej połowie strzelił natomiast Raheem Sterling.

Po zmianie stron do 60. minuty na murawie nie działo się zbyt wiele, ale już w 62. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bukayo Sako. Irańczycy nie zamierzali się poddawać, co zaowocowało honorową bramką w 65. minucie. Mahdi Taremi dostał świetne podanie, które bardzo dobrze wykończył.

Zaledwie sześć minut później wynik tego meczu na 5:1 podwyższył Marcus Rashford, który na murawie zameldował się dosłownie chwilę przed strzeleniem bramki. Pod koniec regulaminowego czasu gry dwójkowa akcja Calluma Wilsona z Jackiem Grealishem zakończyła się golem tego drugiego. W 98. minucie Irańczycy za sprawą Sardar Azmun trafili w poprzeczkę, a trzy minuty później swoją drugą bramkę zdobył Mahdi Taremi, który wykorzystał rzut karny. Snajper Porto tym samym ustalił rezultat spotkania rozgrywanego na Khalifa International Stadium. To najwyższa porażka “Persów” w historii mistrzostw świata.

Anglia - Iran 6:2 (3:1)
1:0 - Jude Bellingham 35'
2:0 - Bukayo Saka 43'
3:0 - Raheem Sterling 45'
4:0 - Bukayo Saka 62'
4:1 - Mehdi Taremi 65'
5:1 - Marcus Rashford 71'
6:1 - Jack Grealish 90'