Szalony mecz Iranu z Walią! Futbol jest piękny

Data dodania: 25-11-2022 13:05

Po jednym z najbardziej emocjonujących starć na tegorocznych mistrzostwach świata, Iran ostatecznie pokonał Walię 2:0 (0:0), zdobywając dwie bramki w samej końcówce.

Już w 12. minucie Walijczycy mogli objąć prowadzenie. Wówczas jednak Moore uderzył prosto w irańskiego bramkarza, który zdołał interweniować po strzale z bliskiej odległości. Zawodnicy z Bliskiego Wschodu odpowiedzieli już w 16. minucie. Gholizadeh wpakował piłkę do siatki po koronkowym rozegraniu piłki. Jednak analizie VAR gol został anulowany z powodu spalonego. W pierwszej połowie przed niezłą sytuacją stanął jeszcze Azmoun. Napastnik uderzył głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lecz piłka znacznie minęła bramkę.

W drugiej połowie byliśmy świadkami kapitalnego widowiska. Irańczycy atakowali, a futbolówka po ich uderzeniach obijała słupki bramki Walijczyków. W 72. minucie Heenessey świetnie odbił strzał Ezatolahiego, zaś po drugiej stronie Hosseini odpowiedział interwencją po uderzeniu Daviesa.

W 86. minucie z boiska wyleciał bramkarz Walii, który zobaczył czerwoną kartkę po ataku wysoko uniesioną nogą i faulu na zawodniku Iranu.

Następnie byliśmy świadkami piorunującej końcówki w wykonaniu Irańczyków. W 98. minucie uderzeniem z dystansu popisał się Cheshimi, który otworzył wynik. Zespół Queiroza podwyższył na 2:0 po trafieniu Rezaeiana.

Taki wynik prawdopodobnie oznacza, że Iran w ostatniej kolejce zagra o wyjście z grupy w starciu z USA.

Walia - Iran 0:2 (0:0)
0:1 Roozbeh Cheshmi 90+8'
0:2 Ramin Rezaeian 90+11'

Składy:

Walia: Wayne Hennessey - Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies - Connor Roberts (57' Brennan Johnson), Aaron Ramsey (87' Danny Ward), Ethan Ampadu (77' Joe Allen), Harry Wilson (58' Daniel James), Neco Williams - Gareth Bale, Kieffer Moore.

Iran: Seyed Hossein Hosseini - Ramin Rezaeian, Morteza Pouraliganji, Majid Hosseini, Milad Mohammadi - Ali Gholizadeh (77' Alireza Jahanbakhsh), Ahmad Nourollahi (78' Roozbeh Cheshmi), Saeid Ezatolahi (82' Ali Karimi), Ehsan Haji Safi (77' Mehdi Torabi) - Sardar Azmoun (68' Karim Ansarifard), Mehdi Taremi.

Żółte kartki: Rodon (Walia) oraz Rezaeian, Jahanbakhsh (Iran).
Czerwona kartka: 86' Hennessey (Walia, za brutalny faul)

Sędzia: Mario Escobar (Gwatemala).