Lwy Albionu pożarły te z Senegalu. Pokaz siły Anglików w 1/9 finału (VIDEO)

Data dodania: 04-12-2022 22:21

Nie dała reprezentacja Anglii wielkich szans Senegalowi w 1/8 finału MŚ 2022 i to Lwy Albionu postarają się pożreć Kyliana Mbappe i spółkę, czyli Francję w ćwierćfinale katarskiego mundialu.

Ekipa wicemistrzów Europy była naturalnie faworytem starcia z rywalem z Afryki, ale Senegalczycy wyszli z grupy wyprzedzając Ekwador i Katar nie po to, by poddać się bez walki. Od początku mieli jednak problemy z dobrze grającymi Anglikami, którzy nie potrafili za to stworzyć poważniejszego zagrożenia.

Senegalczycy jak już podeszli pod bramkę Anglii, to zapachniało golem. W 22. minucie Sarr doszedł do piłki 5 metrów od bramki, ale nie trafił między aluminiowe elementy konstrukcji. Z kolei w 31. minucie Pickford kapitalnie jedną ręką zatrzymał piłkę po strzale Dia.

Lwy Terangi miały swoje okazje, ale Anglicy szybko zaczęli odzyskiwać panowanie na murawie i tym razem udokumentowali przewagę bramką. W 39. minucie Bellingham dostał piłkę na flance i ładnym podaniem znalazł w polu karnym Hendersona, a ten uderzył bez przyjęcia i trafił na 1:0.

Senegalczycy być może powalczyliby mocniej po przerwie, gdyby nie gol na 2:0 strzelony przez Anglię w 3. minucie doliczonego do I połowy czasu gry. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Harry Kane i dobre dogranie Phila Fodena zamienił na asystę, strzelając pierwszego gola na mundialu.

Po zmianie stron tempo gry nie było szaleńcze. Szczególnie po 57. minucie, gdy Anglicy chyba ostatecznie pozbawili ekipę z Afryki wiary i nadziei w sukces. Świetnie znowwu dograł Phil Foden, a piłkę do siatki posłał podcinką Bakayo Saka.

Potem Anglicy już grali spokojnie, a Gareth Southgate zaczął oszczędzać niektórych piłkarzy. Z kolei Senegalczycy nie mieli już ochoty zbyt mocno atakować i narażać się na ewentualne kontry i powiększenie rozmiarów porażki.