Matthew Cash z pierwszą asystą w sezonie. Piękne podanie reprezentanta Polski (VIDEO)

Data dodania: 18-02-2023 14:34

Matty Cash w tym sezonie nie strzelił gola, ani nie zanotował asysty. Tę drugą statystykę w końcu jednak ruszył. W meczu z Arsenalem reprezentant Polski z Aston Villa zaliczył podanie, po którym gospodarze wyszli na prowadzenie.

Aston Villa świetnie zaczęła spotkanie 24. kolejki. Matty Cash zabrał piłkę Ołeksandrowi Zinczence i po spojrzeniu, gdzie ustawieni są koledzy, zagrał do Olliego Watkinsa. Napastnik The Villans spokojnie przyjął piłkę, przebił się przez Williama Salibę, wbiegł w pole karne i nie dał szans Aaronowi Ramsdale'owi.

Dla Casha to pierwsza asysta w 21. meczu w tym sezonie. W sumie w AV reprezentant Polski ma 89 gier, 4 gole i 7 asyst.

Arsenal po stracie gola szybko odpowiedział. W 16. minucie na 1:1 trafił Bukayo Saka. Anglik zdecydował się na strzał i trafił piekielnie mocno, nie dając szans Emiliano Martinezowi.

Aston Villa wróciła na prowadzenie w 31. minucie. Po zagraniu od Moreno na 2:1 trafił Coutinho.

W II połowie Arsenal odwrócił losy spotkania. W 61. minucie zrehabilitował się Zinczenko, który podanie Odegaarda zamienił na asystę, a w doliczonym czasie gry Kanonierzy zadali dwa śmiertelne ciosy. W 93. minucie w spojenie słupka z poprzeczką trafił Jorginho, a piłka odbiła się spadając od pleców Emiliano Martineza i wpadła do siatki. W 98. minucie gospodarze po rzucie rożnym nadziali się na kontrę The Gunners, Fabio Vieira zagrał do Martinelliego i Brazylijczyk ustalił wynik na 4:2.

Jeszcze przy stanie 2:2 na pustą niemal bramkę nie trafił Odegaard, Nketiah uderzył w poprzeczkę, a z drugiej strony w poprzeczkę trafił Bailey.

Po zwycięstwie w Birmingham Arsenal wskoczył na fotel lidera i o 3 oczka wyprzedza Manchester City, ale ekipa Guardioli jeszcze w sobotę zagra z Nottingham Forest na wyjeździe.