Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Oficjalnie: Lider III ligi wycofał się z rozgrywek. PZPN otrzymał pismo

Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 02-03-2023 8:15
Oficjalnie: Lider III ligi wycofał się z rozgrywek. PZPN otrzymał pismo

ŁKS Łagów, lider czwartej grupy III ligi, oficjalnie wycofał się z rozgrywek.

Brak środków finansowych nie pozwolił klubowi z Łagowa na dalsze funkcjonowanie w realiach trzecioligowych. O tym, że zespół zostanie wycofany z rozgrywek głośno było już od kilkunastu tygodni. Liczono jednak na cud. Ten się nie zdarzył i ŁKS zamiast walczyć o awans do drugiej ligi, pogrąży się w niebycie.

Jak informuje serwis "GOL24", w środę 1 marca wysłano stosowne pismo do PZPN-u w tej sprawie. Podpisał się pod nim m.in. prezes ŁKS-u, Marek Brudek.

- Jako Zarząd Klubu ŁKS Łagów oświadczamy, że z dniem 28 lutego 2023 roku jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o wycofaniu pierwszej drużyny naszego klubu występującej w sezonie 2022/23 w rozgrywkach III ligi grupy IV. Nasza decyzja jest spowodowana wycofaniem się z dniem 31.12.2022 r. głównego sponsora (sponsora tytularnego) na którym opierała się znacząca część klubowego budżetu ze sponsorowania Łagowskiego Klubu Sportowego - czytamy.

- Decyzja o wycofaniu się z rozgrywek została podjęta dopiero teraz, ponieważ jako Zarząd podjęliśmy szereg działań związanych z pozyskaniem funduszy pozwalających dokończyć sezon 2022/23. Jak się okazało bezskutecznie. Obecna sytuacja finansowa i kadrowa naszego klubu nie pozwala nam na dalszy udział w rozgrywkach III ligi grupy IV - dodano.

Drużyna na tę chwilę przestała istnieć. "GOL24" donosi, że być może w przyszłym sezonie zostanie zgłoszona do rozgrywek klasy okręgowej. 

TAGI

Inne artykuły