Atak na sędziów. Jeden z arbitrów bronił się chorągiewką [WIDEO]

Data dodania: 03-03-2023 10:25

Piłkarze, sztab trenerski oraz władze CS Sergipe zaatakowali sędziego po ostatnim gwizdku meczu pucharowego z Botafogo. Zespół z Aracaju został wyeliminowany po bramce na 1:1, którą stracił w 10. minucie doliczonego czasu gry.

Drużyna gospodarzy prowadziła 1:0 i w drugiej połowie wydawało się, że obroni wynik. Tak się jednak nie stało, ponieważ Botafogo zdołało doprowadzić do wyrównania w 10. minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. To wywołało wściekłość w szeregach CS Sergipe i doszło do awantury.

Piłkarze, sztab szkoleniowy i działacze gospodarzy osaczyli arbitra, któremu do pomocy przybiegli sędziowie liniowi. Doszło do przepychanek, a na murawie pojawili się policjanci z tarczami i pałkami w rękach. Jeden z sędziów liniowych musiał uciekać przed piłkarzami. Broniąc się, okładał ich chorągiewką. Podczas szarpaniny kilka ciosów otrzymał prezes Sergipe.

Nerwową sytuację udało częściowo uspokoić po ponad dwóch minutach i sędziowie w asyście policji udali się do szatni. To jednak nie był koniec wydarzeń. Na boisku pozostali bowiem wciąż wściekli piłkarze Sergipe. Cześć z nich próbowała atakować sztab szkoleniowy i graczy rywali.