Arsenal powalczy o gwiazdę niemieckiego potentata. Ma rywala z Londynu
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 04-03-2023 12:57
Arsenal wreszcie walczy o tytuł mistrza Anglii, który ostatni raz zdobył w 2004 roku. Kanonierzy liczą, że utrzymają 1. pozycję do końca sezonu, a latem chcą dokonać kolejnych wzmocnień i namieszać w Lidze Mistrzów. Na celowniku The Gunners znalazł się as Borussii Dortmund.
Zimą Arsenal chciał sprowadzić Mychajło Mudryka, ale został przelicytowany przez Chelsea i ukraiński ofensywny gracz wylądował w niebieskiej części Londynu.
Teraz Arsenal też ma za rywala do transferu lokalnego przeciwnika, ale innego. W paradę ekipie z Emirates Stadium w kwestii pozyskania Juliana Brandta z Borussii Dortmund wejść może Tottenham Hotspur.
Oba londyńskie kluby obserwują sytuację 26-letniego ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego. Kontrakt pochodzącego z Bremy piłkarza obowiązuje z BVB tylko do połowy 2024 roku, co oznacza, że latem gigant z Bundesligi będzie musiał poważnie rozważyć sprzedaż Brandta.
W tym sezonie Brandt zanotował póki co 31 meczów, 9 goli i 5 asyst. Od 2019 roku, gdy został za 25 mln euro sprowadzony z Bayeru Leverkusen, zagrał w BVB 158 meczów, zdobył 29 bramek i zaliczył 30 asyst. W Bundeslidze ma 57 goli i 62 asysty w 283 spotkaniach, a w reprezentacji Niemiec 3 bramki w 39 występach.
Aktualnie Brandta wycenia się na około 30 mln euro.
Futbol.pl











