Pep Gurdiola zachwycony zawodnikiem Chelsea. Hiszpan chce go ściągnąć na Etihad
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 13-03-2023 9:30

Manchester City chce latem ściągnąć nowego obrońcę. Faworytem Pepa Guardioli jest Ben Chilwell. Katalończyk jest zauroczony umiejętnościami defensora Chelsea.
Pep Guardiola nie jest do końca zadowolony z obsady lewej obrony i naciska władze klubu na sprowadzenie latem nowego gracza na tę pozycję.
Na szczycie listy życzeń hiszpańskiego szkoleniowca znajduje się Ben Chilwell, którego Guardiola jest wielkim fanem. Anglik niedawno wrócił do gry po długiej kontuzji i władze Manchesteru City mogą teraz spokojnie i rozważyć złożenie oferty.
Chilwell nie jest uważany w Chelsea za zawodnika niezastąpionego i władze klubu z pewnością rozważą korzystną propozycję transferu, jeżeli taka zostanie złożona. Manchester City musi jednak liczyć się z dużym wydatkiem chcąc sprowadzić defensora na Etihad. Szejkowie będą musieli sypnąć groszem, aby przekonać Anglika do zmiany otoczenia, gdyż dobrze czuje się on w szeregach The Blues i nie rozważa obecnie zmiany barw.
Kontrakt Bena Chilwella z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. W obecnym sezonie defensor wystąpił w 15 meczach Premier League, w których zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty.