Barcelona coraz bliżej mistrzostwa Hiszpanii. Dublet Lewandowskiego (WIDEO)

Data dodania: 02-04-2023 8:45

FC Barcelona pokonała Elche 4:0 w meczu 27. kolejki La Liga. Dwie bramki dla Dumy Katalonii zdobył w tym spotkaniu Robert Lewandowski, który dołożył też asystę.

Kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik tego spotkania. W 20. minucie meczu Lewandowski ładnym uderzeniem pokonał Badię.

Pierwsza połowa przebiegła w dość spokojnym tempie. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Barcelona postanowiła jeszcze bardziej zdominować rywala, co szybko przyniosło efekty. Najpierw w 56. minucie indywidualną akcję wykończył Ansu Fati, a w 66. swojego drugiego gola w tym pojedynku strzelił Robert Lewandowski.

Autorem czwartego gola dla Dumy Katalonii został Ferran Torrres, który na listę strzelców wpisał się w cztery minuty później.

Barcelona wykonała kolejny krok w kierunku mistrzostwa. Obecnie przewaga Katalończyków na Realem Madryt wynosi aż piętnaście punktów. Królewscy swój mecz w trwającej aktualnie kolejce rozegrają  w niedzielę.