Maciej Skorża wygrał z Urawa Red Diamonds Ligę Mistrzów!

Data dodania: 06-05-2023 12:54

Japoński zespół Urawa Red Diamonds prowadzony przez Macieja Skorżę wygrał finał Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni w finałowym dwumeczu pokonała Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej.

W pierwszym meczu rozegranym w Arabii Saudyjskiej padł remis 1:1. W tej sytuacji niewielkim faworytem rewanżu byli piłkarze Urawa Red Diamonds, ale to Al-Hilal lepiej zaczął rewanż i atakował. Goście mieli sporą przewagę i tworzyli okazje do zdobycia bramki. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Odion Ighalo.

"Czerwoni" z Urawy odpowiedzieli po jakimś czasie. W 30. minucie zabrakło niewiele do szczęścia, gdy Koroki trafił w poprzeczkę.

Co nie udało się przed przerwą gospodarzom, udało się tuż po niej. Po sprytnie zagranym rzucie wolnym piłkę głową przed bramkę zgrał Marius Hoibraten. Do jego zagrania nie zdążył i nie trafił futbolówki głowa Koroki, ale minięciem się z piłką spowodował, że Carrillo został zaskoczony i strzelił gola samobójczego.

Potem Al-Hilal jeszcze atakował, ale nic nie wskórał. Po końcowym gwizdku gospodarze oszaleli. Wraz z trenerem Maciejem Skorżą świętował m.in. znany z polskiej Ekstraklasy Jose Kante, który na murawie zameldował się w 72. minucie. Napastnik został sprowadzony w marcu i zagrał dopiero 5. razy w barwach japońskiego klubu.

Maciej Skorża póki co bilans w Urawa Red Diamonds ma niezły: 15 meczów, 6 wygranych, 7 remisów i tylko 2 porażki. Po trudnym początku zespół wszedł na dobre tory i nie zszedł z boiska pokonany od 25 lutego.

Dla Skorży triumf w Azjatyckiej Lidze Mistrzów o 9. trofeum w karierze trenerskiej. Wcześniej był 4 razy mistrzem Polski z Lechem Poznań (2x) i Wisłą Kraków (2x), 3 razy zdobył Puchar Polski z Legią Warszawa (2x) i z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (1x) oraz wygrał Superpuchar Polski z Lechem (1x).

Urawa Red Diamonds na pewno zagrają w grudniowych Klubowych Mistrzostwach Świata w Arabii Saudyjskiej. Są pierwszym zakwalifikowanym zespołem. Triumf w AFC Champions League w tej edycji to trzeci w historii klubu taki sukces. Poprzednio udawało się być najlepszym klubem na kontynencie w 2007 i 2017 roku.