Szkoleniowiec Rakowa bez kompleksów przed rewanżem z Karabachem. "Przyjechaliśmy tu wygrać"
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 02-08-2023 11:00
Raków Częstochowa zagra w środę rewanżowe spotkanie z Karabachem Agdam w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dawid Szwarga zapewnia, że jego zespół przyjechał do Azerbejdżanu, aby walczyć o zwycięstwo.
Mecz w Częstochowie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Trudny teren w Azerbejdżanie nie leży polskim drużynom, które wielokrotnie tam przegrywały. Dawid Szwarga zapewnia, że jego podopieczni zagrają bez kompleksów, a ich celem nie będzie tylko bronienie korzystnego wyniku z pierwszego spotkania.
– Spotkają się dwie równorzędne drużyny. Jesteśmy zadowoleni, że po raz pierwszy od początku sezonu byliśmy w stanie przepracować w pełni cały mikrocykl przygotowań. Przyjechaliśmy tutaj walczyć o wygraną. To jest nasz cel numer jeden. Zdajemy sobie sprawę z przewagi jednej bramki, ale nastawienie całej drużyny jest jedno – chcemy wyjść na boisko z chęcią odniesienia zwycięstwa i tak podchodzimy do tego meczu, a nie przez pryzmat utrzymania korzystnego wyniku – powiedział Szwarga.
W zeszłym roku Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Karabachem aż 1:5.
– Lech Poznań i Raków Częstochowa to zupełnie dwie różne drużyny. Kolejorz znajdował się w dość trudnym dla siebie położeniu. Analizowaliśmy to spotkanie sprzed roku, ale nie sądzę, żeby miało ono większe znaczenia w jutrzejszym meczu – uspokaja szkoleniowiec Rakowa.











