Kapitalny wieczór Sebastiana Szymańskiego. Polak bohaterem Fenerbahce. "Wędka" dla Krzysztofa Piątka

Data dodania: 28-09-2023 20:49
Kapitalny wieczór Sebastiana Szymańskiego. Polak bohaterem Fenerbahce.

Sebastian Szymański kapitalnie wpasował się do Fenerbahce Stambuł po letnim transferze. Reprezentant Polski gra świetnie w barwach tureckiego zespołu. W czwartkowym meczu z Basaksehirsporem strzelił dwa gole!

Szymański miał przed spotkaniem 3 gole i 3 asysty w 6 meczach kwalifikacji Ligi Konferencji Europy oraz 2 gole i asystę w 5 spotkaniach SuperLig. W czwartek w starciu z Basaksehirsporem u siebie trafił do siatki dwukrotnie.

Szymański wyszedł w pierwszym składzie, a Fenerbahce już od 5. minuty prowadziło po golu Djiku. W 10. minucie zrobiło się 2:0 po samobójczej bramce Duarte, a w 20. minucie Szymański podwyższył na 3:0!

Potem Polak świetnie spisywał się też w defensywie. W 59. minucie kapitalnie wrócił we własne pole karne i zażegnał niebezpieczeństwo.

Na tym nie poprzestał. Były zawodnik Legii Warszawa i Dynama Moskwa w 80. minucie ustalił wynik na 4:0.

To był wieczór Szymańskiego, a na drugim biegunie znalazł się Krzysztof Piątek. Napastnik, który latem trafił do Baksehisrporu, został zdjęty już w 31. minucie. Trener Cadgas Atan nie był zadowolony z postawy Polaka. Piątek w 6 meczach w SuperLig nie strzelił żadnego gola.

Piątek po zmianie obrażony zszedł do szatni. Na kolejny występ może trochę poczekać, jeśli trener uzna, że nie będzie tolerował takiego zachowania i fochów.

Fenerbahce jest po 6 meczach liderem tabeli z kompletem punktów. Wyprzedza o 2 oczka Galatasaray. Basaksehirspor zajmuje dopiero 18. lokatę w 20-zespołowej stawce.