Hit na Wembley nie zawiódł kibiców. Anglia przypieczętowała awans na EURO (VIDEO)

Data dodania: 18-10-2023 8:20

Reprezentacja Anglii we wtorkowym spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy podejmowała Włochy. Hitowy mecz rozgrywany na Wembley zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnych ataków Anglików niesionych fantastycznym dopingiem. Włosi przeprowadzali groźne kontry skrzydłami, a po kwadransie gry objęli prowadzenie. Znakomite podanie Giovanniego Di Lorenzo wykorzystał Gianluca Scamacca, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Gospodarze odpowiedzieli w 32. minucie. Najpierw arbiter podyktował rzut karny, a chwilę później do jedenastki podszedł Harry Kane, który pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Druga część meczu to już popis Anglików. W 57. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marcus Rashford. Dwadzieścia minut później piłkarze Garetha Southgate’a podwyższyli wynik spotkania, a konkretnie zrobił to kapitan Harry Kane.

Reprezentacja Anglii tym zwycięstwem zapewniła sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Natomiast przed Włochami niezwykle ważne listopadowe mecze, w których zmierzą się z Macedonią Północną oraz Ukrainą.