Piłkarz stracił przytomność na boisku. Dramatyczny moment w meczu PKO BP Ekstraklasy

Data dodania: 21-10-2023 22:09

Do niepokojącego zdarzenia doszło podczas meczu Lecha Poznań z ŁKS Łódź (3:1) w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy. W końcówce spotkania na murawę upadł Portugalczyk Afonso Sousa, który stracił przytomność. Na szczęście pomocnik Kolejorza doszedł do siebie po kilku chwilach.

Sousa zaczął mecz z ŁKS jako rezerwowy gospodarzy. Trener John Van den Brom postanowił sięgnąć po środkowego pomocnika w 60. minucie, gdy Lech prowadził 2:0. Sousa zastąpił Filipa Marchwińskiego.

Kilkanaście minut później Sousa musiał zostać zmieniony. Portugalski piłkarz w 84. minucie bez kontaktu z rywalem nagle upadł na murawę. Szybko okazało się, że stracił przytomność i musiał zostać zniesiony z boiska. W jego miejsce wszedł Filip Szymczak, a w kwestii Sousy trzeba było czekać na jakiekolwiek  wieści.

Kilka chwil później okazało się, że Portugalczyk odzyskał przytomność. Został przewieziony na badania do szpitala. Można przypuszczać, że czeka go jakaś przerwa w grze, ale wszystko zależy od wyników badań i przyczyn zaskakującej utraty przytomności na murawie. Już we wtorek Lech zagra z Jagiellonią Białystok u siebie w zaległym meczu Ekstraklasy.

23-letni Sousa w tym sezonie w Lechu zagrał w 14 spotkaniach. Spędził na murawie niespełna 830 minut. Zanotował asystę.