Arkadiusz Reca przeprowadził piękną akcję i strzelił gola w Serie B (VIDEO)

Data dodania: 23-10-2023 22:26

Arkadiusz Reca strzelił drugiego gola w sezonie Serie B. Polski obrońca zdobył piękną bramkę w spotkaniu Spezii Calcio na wyjeździe z Palermo.

28-letni Reca w 31. minucie przeprowadził świetną akcję. Reprezentant Polski przejął piłkę i pognał na bramkę. Przed polem karnym zwolnił, ale mimo asysty przeciwników znalazł sobie trochę miejsca i uderzył kapitanie, trafiając do siatki przy słupku i dając Spezii prowadzenie. Mirko Pigliacelli nie miał szans.

Ostatecznie Spezia zremisowała na wyjeździe 2:2. Na 2:0 podwyższył w 70. minucie Esposito, który dostał podanie od Szymona Żurkowskiego, a bramkę dla gospodarzy zdobył 3 minuty później Mancuso. Wyrównał w 14. minucie doliczonego czasu gry Stulac, a Spezia grała w tym momencie od 2 minut w "10" po czerwonej kartce Bertoli. W Spezii Reca zagrał do 90. minuty (zszedł w w doliczonym czasie gry), Żurkowski spędził na boisku 78 minut, a Bartłomiej Drągowski zagrał całe spotkanie w bramce gości. Żurkowski i Drągowski obejrzeli żółte kartki.

Arkadiusz Reca ma w tym sezonie 8 meczów, 2 gole i asystę na koncie, a w sumie w Spezii przez ponad 2 lata uzbierał 66 meczów, 3 gole i 6 asyst.

Spezia w tabeli jest na 17. miejscu, a więc barażowym. Palermo plasuje się na 3. lokacie.