Jagiellonia rozbiła Stal i wróciła na fotel lidera. Kapitalny Wdowik (VIDEO)

Data dodania: 04-11-2023 5:55

Jagiellonia Białystok pokonała Stal Mielec 4:0 w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze dominowali przez całe spotkanie, a kolejne kapitalne zawody rozegrał Bartłomiej Wdowik.

Jagiellonia Białystok od pierwszego gwizdka arbitra przejęła kontrolę nie pozwalając Stali Mielec na zbyt wiele. Pierwszą bramkę zdobył w 19. minucie Kristoffer Hansen.

Kilka chwil później Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bartłomiej Wdowik. Zawodnik Jagiellonii zmylił golkipera Stali i umieścił futbolówkę w bramce.

Po raz kolejny gospodarze trafili do siatki w 79. minucie. Tym razem strzelcem gola został Jesus Imaz. Trener Adrian Siemieniec szerokim uśmiechem zareagował na bramkę Hiszpana, gdyż też zagrał pierwszy raz po kontuzji i od razu wpisał się na listę strzelców.

Wynik spotkania w 84. minucie ustalił Bartłomiej Wdowik. 23-latek znów popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W obecnym sezonie Jagiellonia na własnym stadionie wygrała wszystkie siedem meczów z bilansem bramkowym 22-5! Po wczorajszym spotkaniu Jaga wróciła na fotel lidera i teraz czeka na odpowiedź Śląska Wrocław, która zmierzy się z Łódzkim KS-em.

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 4:0 (2:0)
1:0 - Kristoffer Hansen 19'
2:0 - Bartłomiej Wdowik (k.) 23'
3:0 - Jesus Imaz 79'
4:0 - Bartłomiej Wdowik 83'

Składy:

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Jarosław Kubicki (77' Dusan Stojinović), Nene - Dominik Marczuk (61' Jakub Lewicki), Jose Naranjo (67' Jesus Imaz), Kristoffer Hansen (77' Tomasz Kupisz) - Vinicius Matheus (61' Afimico Pululu).

Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Bert Esselink, Mateusz Matras, Leandro (57' Marco Ehmann) - Alvis Jaunzems (84' Przemysław Maj), Michał Trąbka,, Matthew Guillaumier (57' Rafa Santos), Krystian Getinger - Krzysztof Wołkowicz (57' Koki Hinokio), Maciej Domański - Ilja Szkurin.

Żółte kartki: Marczuk (Jagiellonia) oraz Santos, Esselink (STal).