Falstart na starcie MŚ U-17. Polacy przegrywają z Japonią

Data dodania: 11-11-2023 12:30

Od przegranej 0:1 z Japonią zaczęła mistrzostwa świata w Indonezji reprezentacja Polski do lat 17.

Podopieczni Marcina Włodarskiego słyną z ofensywnej i ładnej dla oka gry. Japończycy jednak nie pozwolili młodym Polakom na pokazanie swoich atutów. O ile w pierwszej połowie nasz zespół potrafił stworzyć dwie sytuacje, o tyle po zmianie stron, rywale dominowali już całkowicie na boisku.

Japończycy osiągnęli sporą przewagę, wyglądali dużo lepiej pod względem fizycznym. Na polską bramkę sunęły falowe ataki, które przyniosły efekt w 77. minucie. Piękny strzał z szesnastu metrów oddał Rento Takaoka i trafił w samo okienko.

W doliczonym czasie doskonałą sytuację miał Daniel Mikołajewski, ale strzelił w sam środek bramki wprost w ręce golkipera Japonii.

Japonia - Polska 1:0 (0:0)
1:0 Rento Takaoka 77'

Składy:

Japonia: Wataru Goto - Haruto Matsumoto (90+3' Shotaro Shibata), Kaito Tsuchiya, Kotaro Honda, Keita Kosugi - Homare Tokuda (70' Yutaka Michiwaki), Shuto Nagano (46' Joi Yamamoto), Yotaro Nakajima, Gaku Nawata (70' Rento Takaoka), Yumeki Yoshinaga - Alen Inoue (81' Ryunosuke Sato).

Polska: Michał Matys - Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski - Szymon Łyczko (55' Michał Gurgul), Maksymilian Sznaucner, Marcel Reguła, Karol Borys (63' Igor Brzyski), Krzysztof Kolanko - Daniel Mikołajewski, Mike Huras (78' Mateusz Skoczylas).

Żółte kartki: Nagano (Japonia) oras Sznaucner (Polska).

Sędzia: Pierre Ghislain Atcho (Gabon).