Adam Buksa strzelił kolejne gole. Dwa trafienia polskiego napastnika w Turcji

Data dodania: 01-12-2023 19:29

Adam Buksa po nieudanym sezonie w RC Lens wraca do wysokiej formy w barwach Antalyasporu. 27-letni polski napastnik ma już 7 goli na koncie w tureckiej SuperLig. W piątek strzelił dwa w starciu z Hatyasporem na wyjeździe.

To był zacięty bój w Mersin. Gospodarze, czyli Hatyaspor, strzelili gola w 19. minucie, ale do przerwy było 1:1 po wyrównującej bramce z 35. minuty.

Po zmianie stron pierwsi cios zadali piłkarza Antalyasporu. Na 2:1 piłkę do siatki posłał wspomniany Adam Buksa. To był jego 6. gol w sezonie. Wyrównanie przyszło 5 minut później, a w 71. minucie Hatyaspor znowu prowadził, tym razem 3:2.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">GOL | Hatayspor 1-2 Antalyaspor<br><br>⚽️ 57&#39; Adam Buksa ???????? <a href="https://t.co/C9HqJwzjyW">pic.twitter.com/C9HqJwzjyW</a></p>&mdash; Süper Lig - Anında goller (@Tikitakagol_1) <a href="https://twitter.com/Tikitakagol_1/status/1730654103531896862?ref_src=twsrc%5Etfw">December 1, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Antalyaspor uratował remis w końcówce. Sędzia podyktował rzut karny, a piłkę do siatki posłał z jedenastu metrów Adam Buksa. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Buksa zagrał cały mecz, a Jakub Kałuziński, także piłkarz Antalyasporu, wszedł na murawę w 46. minucie.

Antalyaspor zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.