Rasistowski skandal w Udine. Przerwano mecz Serie A

Data dodania: 21-01-2024 5:33

We Włoszech po raz kolejny doszło do skandalu na tle rasistowskim. Kibice Udinese Calcio wielokrotnie obrażali Mike’a Maignana, aż francuski bramkarz Milanu postanowił opuścił boisko. Arbiter zarządził wówczas przerwę, która potrwała 10 minut.

Do skandalu doszło podczas meczu Serie A pomiędzy Udinese Calcio a AC Milan. Niemal od samego początku meczu Mike Maignan, bramkarz zespołu z Mediolanu musiał wysłuchiwać obelżywych, rasistowskich wyzwisk kibiców gospodarzy. Reprezentant Francji zwrócił na to uwagę arbitrowi, wobec czego na stadionie spiker przekazał komunikat, w którym nawoływał do zaprzestania haniebnego zachowania pod groźbą zawieszenia meczu.

Milan objął prowadzenie po 30. minutach gry i gol rozwścieczył fanów Udinese. Swoją złość znów postanowili wyładować na bramkarzu rywali. Ten znów zwrócił się do sędziego Maresci, po czym ruszył w kierunku tunelu prowadzącego do szatni. Arbiter szybko zareagował, przerywając spotkanie.

Ostatecznie zostało ono wznowione po dziesięciu minutach, a Francuz zdecydował się wrócić na murawę. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Milanu 3:2.