Podział punktów w Grodzisku Wielkopolskim

Data dodania: 03-04-2024 4:45

Wtorkowe spotkanie zamykające 26. kolejkę PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się remisem 1:1. Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył Mateusz Kupczak, a po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dawid Kurminowski.

Trener Waldemar Fornalik zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w wyjściowej jedenastce względem ostatniego meczu przed reprezentacyjną przerwą. Na skrzydle Tomasza Pieńkę zastąpił Mateusz Wdowiak, a duet napastników z Dawidem Kurminowskim tworzył Juan Muñoz.

Od początku spotkania groźniejszym zespołem byli Miedziowi, czego potwierdzeniem był dłuższy atak sfinalizowany w 3. minucie celnym strzałem Juana Munoza. Lubinianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, jednak w 16. minucie zakotłowało się pod ich bramką. Tomas Prikryl wybiegł za plecy obrońców, by przyjąć górne podanie i niewiele brakowało, żeby stanął oko w oko z Dioudisem, ale w ostatniej chwili Bartosz Kopacz zablokował Czecha. Pomimo optycznej przewagi Miedziowych to Warciarze jako pierwsi objęli prowadzenie. Mateusz Kupczak najprzytomniej zachował się w szesnastce i po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki.

W 57. minucie po ładnej akcji Miedziowi doprowadzili do wyrównania. Juan Munoz posłał górne podanie do wybiegającego prawą stroną Kacpra Chodyny, ten dostrzegł nadbiegającego Dawida Kurminowskiego, który nie dał szans bramkarzowi. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Kurminowski był bliski ustrzelenia dubletu, ale uderzył w poprzeczkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Kupczak 26 - Dawid Kurminowski 57

Warta: 33. Jędrzej Grobelny - 20. Mohamed Mezghrani, 4. Dimítris Stavrópoulos (72, 6. Maciej Żurawski), 44. Dawid Szymonowicz, 14. Bogdan Țîru, 22. Konrad Matuszewski - 7. Kajetan Szmyt (71, 28. Filip Borowski), 21. Mateusz Kupczak, 16. Miguel Luís (72, 8. Niilo Mäenpää), 47. Tomáš Přikryl (89, 15. Michał Kopczyński) - 99. Adam Zreľák (56, 9. Márton Eppel).

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna (89, 13. Mateusz Grzybek), 8. Damian Dąbrowski, 20. Marko Poletanović (78, 6. Tomasz Makowski), 77. Mateusz Wdowiak (71, 21. Tomasz Pieńko) - 18. Juan Muñoz (78, 16. Serhij Bułeca), 90. Dawid Kurminowski.

żółta kartka: Luís Mata.

sędziował: Sebastian Krasny.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin