Dwugłos trenerski po meczu dwóch Wiseł w Fortuna 1 Lidze

Data dodania: 14-04-2024 6:30

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Wisła Płock zremisowała na ORLEN Stadionie z Wisłą Kraków 1:1 (0:0). Wynik w 58. minucie otworzył Fryderyk Gerbowski, natomiast w 90. wyrównał rezerwowy zawodnik gości Igor Sapała. Poniżej wypowiedzi trenerów Dariusza Żurawia i Alberta Rude.

Albert Rude (Wisła Kraków):

Z mojego punktu widzenia był to bardzo wyrównany mecz. Rywalizowaliśmy świetnie od pierwszej do ostatniej minuty. Nasz przeciwnik miał tylko jeden strzał na bramkę. To był gol i przegrywaliśmy ten mecz. W bardzo delikatnej sytuacji nasz zespół grał dalej, wierzył, tworzył sytuacje i wreszcie strzeliliśmy bramkę, na którą naprawdę zasłużyliśmy. Jestem świadomy, że potrzebowaliśmy dziś trzech punktów, na pewno, ale najważniejsze dzisiaj było to, żeby cały czas walczyć i wrócić do Krakowa z jakimiś punktami. Bo po dwóch porażkach z rzędu to, co musisz zrobić, to nie przegrać meczu i my to dziś zrobiliśmy.

Dariusz Żuraw (Wisła Płock):

Zawsze jak traci się bramkę w końcowym momencie to na pewno boli, natomiast trzeba powiedzieć, że graliśmy dzisiaj z bardzo dobrym zespołem. Mieliśmy lepsze momenty, mieliśmy gorsze, niestety mamy jeszcze tak, że zbyt mocno cofamy się pod swoją bramkę i to niestety po raz kolejny któryś przeciwnik z rzędu wykorzystuje. Myślę, że wynik końcowy jest sprawiedliwy, mimo że prowadziliśmy 1:0 długo. Nie udało się utrzymać, czego na pewno żałujemy, natomiast bierzemy ten punkt i przygotowujemy się do następnego meczu.

Wisła Kraków zajmuje 8. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, a jej imienniczka z Płocka plasuje się dwie lokaty wyżej. Oba zespoły mają na koncie po 42 punkty.