Niespodzianka stała się faktem! Wisła Kraków zdobyła Fortuna Puchar Polski!

Data dodania: 02-05-2024 18:55

Biała Gwiazda po dogrywce pokonała Pogoń Szczecin 2:1 w finale Fortuna Pucharu Polski. Trofeum jedzie do Krakowa.

W pierwszej połowie prawie 50-tysięczna publiczność nie zobaczyła goli. Poziom spotkania nie zachwycał, a najlepszymi zawodnikami byli kibice obu zespołów, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę.

Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 75. minuty. Efthymis Koulouris miał dużo miejsca w polu karnym Wisły i pewnie wykorzystał podanie Adriana Przyborka po wrzucie z autu.

Wisła nieustępliwie dążyła do wyrównania i dopięła swego. W 9. minucie doliczonego czasu gry padł gol na 1:1. Eneko Satrustegui wykorzystał zgranie Alana Urygi po wrzutce Antona Cziczkana z rzutu wolnego. Sędzia musiał skorzystać z pomocy systemu VAR, który potwierdził, że spalonego nie było. Arbiter odgwizdał koniec regulaminowego czasu gry.

W dogrywce nie trzeba było długo czekać na gola. Była 93. minuta i Wisła objęła prowadzenie. Piłkę fatalnie wyprowadzał Leonardo Borges. Trafiła ona do Angela  Rodado, który w sytuacji sam na sam z Valentinem Cojocaru, zachował zimną krew i kibice Białej Gwiazdy wpadli w euforię.

Pogoń próbowała odmienić losy spotkania, ale wynik nie uległ zmianie. Wisła Kraków zdobyła Fortuna Puchar Polski.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 pd. (0:0, 1:1, 1:2)

1:0 - Efthymis Koulouris 75'
1:1 - Eneko Satrustegui 90'
1:2 - Angel Rodado 93'

Składy:

Pogoń: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist (91' Kacper Smoliński), Leonardo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (106' Luka Zahović) - Joao Gamboa (57' Wahan Biczachczjan) - Adrian Przyborek (82' Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon (86' Benedikt Zech), Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris

Wisła: Anton Cziczkan - Bartosz Jaroch (69' Eneko Satrustegui), Alan Uryga, Joseph Colley, Dawid Szot - Kacper Duda (84' Patryk Gogół), Marc Carbo - Angel Baena (69' Miki Villar), Angel Rodado, Jesus Alfaro (77' Michał Żyro) - Szymon Sobczak (77' Joan Roman)

Żółte kartki: Gamboa, Koulouris, Wędrychowski, Cojocaru, Przyborek, Biczachczjan, Malec (Pogoń) oraz Jaroch, Uryga, Rodado, Cziczkan (Wisła)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)