Co za mecz w Fortuna 1 Lidze. Rekord sezonu!

Data dodania: 05-05-2024 10:00

GKS Katowice rozgromił przed własną publicznością Stal Rzeszów aż 8:0 i odniósł najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Katowicki zespół po niespełna kwadransie prowadził aż 3:0. Gole strzelili Antoni Kozubal (1.), Sebastian Bergier (12.) i Mateusz Mak (14.). Po 27. minutach było już 5:0, bo dwie kolejne bramki zdobył Mak (25 i 27. minuta).

W drugiej połowie katowiczanie strzelili jeszcze trzy gole (Oskar Repka w 63., Mateusz Marzec w 75. i Jakub Arak w 87. minucie) i ostatecznie wygrali aż 8:0. To najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w Fortuna 1 Lidze.

GKS awansował na trzecie miejsce w tabeli. Trzy kolejki przed końcem sezonu ma sześć punktów straty do drugiej Arki. Obie drużyny zagrają w bezpośrednim starciu w Gdyni w ostatniej kolejce ligowej rywalizacji.