Chelsea ma nowego trenera. Londyńczycy wykupili go za 10 milionów euro
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 03-06-2024 19:08
Chelsea poinformował, że nowym trener pierwszego zespołu został Enzo Maresca. Włoch został wykupiony przez londyński klub z Leicester City i podpisał umowę do 30 czerwca 2029 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
44-letni szkoleniowiec zgodził się przyjąć ofertę The Blues. Włoch ma za sobą świetny sezon w Leicester City, które poprowadził do awansu do Premier League. Lisy wracają do elity po rocznej przerwie.
– Dołączenie do Chelsea, jednego z największych klubów na świecie, to marzenie każdego trenera. Nie mogę się doczekać współpracy z bardzo utalentowaną grupą zawodników. Chcę stworzyć zespół, który będzie kontynuował tradycję sukcesów i napawał dumą naszych fanów – powiedział Enzo Maresca.
Welcome to Chelsea, Enzo Maresca! ????#WelcomeEnzo pic.twitter.com/ZKfuXKQdGD
— Chelsea FC (@ChelseaFC) June 3, 2024
Londyńczycy ściągnęli Włocha z King Power Stadium za 10 milionów euro. Maresca zabrał ze sobą swój sztab szkoleniowy.
- To niezwykle utalentowany trener i lider, który, jesteśmy pewni, może pomóc w realizacji naszej wizji i celów związanych z rywalizacją – stwierdzili dyrektorzy sportowi, Laurence Stewart i Paul Winstanley.
Maresca zdobył doświadczenie u boku Pepa Guardioli w Manchesterze City.











